Orval : geschiedenis van een Belgisch trappistenbier
- 14 uur geleden
- 2 minuten om te lezen
Hoewel het gerecht van de maand grenzen is overgestoken voordat het bij ons een klassieker werd, hoefde Orval nooit te reizen om zich te bewijzen.
De eerste cuvée van Orval dateert van bijna 100 jaar geleden, maar de abdij waar het bier wordt gebrouwen vindt zijn oorsprong bijna 1000 jaar geleden. De flessen in onze kelder zijn niet ouder dan 5 jaar, maar ze zullen u een eeuwenoude verrassing bezorgen/bieden.
Wist u dat een Orval leeft en met de tijd evolueert? Wist u dat het drinken van een trappistenbier bij De Ultieme een daad van liefdadigheid is?

Een legende in elke slok
De naam Orval komt uit een middeleeuwse legende over Mathilde van Canossa. Volgens het verhaal zou de gravin haar ring in de bron van de vallei hebben laten vallen. Na een gebed zou een forel zijn opgedoken met de ring in zijn bek. Ontroerd zou Mathilde toen hebben uitgeroepen: “Dit is echt een gouden dal!” (“val d’or” betekent “gouden dal”). Een legende die onlosmakelijk verbonden is met de identiteit van de plek.
De brouwerij van Orval werd in 1931 opgericht in het hart van de abdij om de wederopbouw ervan te financieren na meer dan 130 jaar in puin te hebben gelegen. Ze begon Orval te produceren, een bier zoals geen ander!
De beperkte productie en de bereiding volgens de kloostertraditie dragen bij aan het bijzondere karakter van dit bier. Het oude recept en het proces van hergisting op fles maken het levendig en zorgen ervoor dat het in de loop van de tijd evolueert.
Een bier dat met de tijd beter wordt

Ja, de smaak van Orval verandert met de jaren. Een jong bier is bitterder en minder diep, terwijl een gerijpt bier ronder en evenwichtiger wordt. Dat is precies wat wij u bij L'Ultieme bieden, met de keuze uit jonge Orval of gerijpte Orval uit onze wijnkelder.
Als u zich laat verleiden door ons trappistenplankje, kunt u van elk één kiezen om te combineren met de abdijkazen die wij u ter proeverij aanbieden.
Een daad van vrijgevigheid
En aangezien de trappistenmonniken een gelofte van armoede hebben afgelegd, gaat de opbrengst van de bierverkoop naar sociale projecten, waardoor u bij aankoop van een Orval een gulle donateur wordt.
Elk jaar verlaten zo’n 22 miljoen flessen van dit authentieke trappistenbier de abdij. Een flink aantal vindt vanzelf zijn weg naar De Ultieme Hallucinatie.
Het zou zonde zijn om er niet van te genieten in onze Art Nouveau-brasserie!
Alle mysteries van de Ultieme Hallucinatie
rechtstreeks in uw mailbox.

Opmerkingen